Herní notebooky

Je jedno, jestli jste vášnivý hráč, nebo se jenom sem tam potřebujete vyřádit, protože s herním notebookem si užijete opravdu kvalitní zábavu kdekoliv. Ačkoliv dříve platilo, že na hry a zábavu byl mnohem lepší velký stolní počítač, který byl výkonnější a snadno se během hraní ovládal, dnes už tomu tak není.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Procesor
Intel Core i7 
Intel Core i7 
Intel Core i7 
Intel Core i7 
 
Intel Core i7 
Intel Core i7 
Frekvence procesoru
2.6 
4.9 
4.5 
2.6 
 
2.6 
2.6 
Počet jader procesoru
 
Paměť RAM
16 
16 
16 
16 
 
16 
Typ operační paměti
DDR4 
DDR4 
DDR4 
DDR4 
 
DDR4 
DDR4 
Úhlopříčka displeje
15.4 "
15.6 "
15.6 "
15.6 "
 
15.6 "
15.6 "
Rozlišení displeje
2880 x 1800 
1920 x 1080 
1920 x 1080 
3840 x 2160 
 
1920 x 1080 
1920 x 1080 
Dotykový displej
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
ne 
Grafická karta
AMD Radeon Pro 555 
NVIDIA GeForce MX250 
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 
NVIDIA GeForce GTX 1650 
 
NVIDIA GeForce GTX 1650 
NVIDIA GeForce GTX 1650 
Grafická paměť
4 GB
 
6 GB
4 GB
 
4 GB
4 GB
Velikost pevného disku
256 GB
512 GB
1024 GB
1024 GB
 
1024 GB
128 GB
SSD
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
WiFi
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
Bluetooth
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
Počet USB portů
HDMI
ne 
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ano 
Hmotnost
1.83 kg
1.66 kg
2.3 kg
2.18 kg
 
1.9 kg
2.2 kg
Výdrž baterie
10 hod
 
5 hod
 
 
14 hod
 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 39 hlasy, průměrně 3.7 z 5

Stolní počítač jste si navíc jen tak nemohli strčit do tašky a vzít si ho s sebou do školy nebo do práce a během pauzy na oběd postřílet pár nepřátel, či si během nudné přednášky nebo porady spustit karty. Notebooky jsou už dnes mnohem dál a díky moderním technologiím, kterými oplývají, vám připraví ten nejlepší herní zážitek a to kdekoliv se zrovna nacházíte.

Ukraťte si dlouhou cestu autobusem, vlakem nebo si zahrajte v posteli, na lehátku s drinkem v ruce nebo třeba na dovolené, nyní už nemusíte nadlouho přerušovat svoje hraní a postupy do dalších levelů se budou získávat doslova sami. Jen se podívejte, jaké výhody vám takový herní notebook může nabídnout. Staňte se profesionálním hráčem a hraje jednoduše odkudkoliv a kdykoliv to na vás zrovna přijde. S herním notebookem je to hračka.

Výhody herního notebooku

Nespornou výhodou herního notebooku je jeho velikost. Ačkoliv nadupanější modely bývají většinou trochu větší a tlustší s váhou kolem čtyř až pěti kilogramů, i přesto je snadno uložíte do batohu a dojde s nimi tam, kam potřebujete. Na stolní počítač byste potřebovali kárku. Navíc vám svou kondici herní větší notebooky rozhodně vykompenzují svými schopnostmi, které vás doslova omráčí. Oproti klasickému stolnímu počítači mají notebooky také náskok ohledně vybavenosti.

Zatímco k počítači potřebujete všechno vybavení zvlášť, abyste dosáhli perfektního výsledku, notebook toto všechno nosí v sobě. Zapomeňte například na velké reproduktory, videokameru nastavenou zvlášť, kontrolování klávesnice, která se během zuřivého souboje může vytáhnout z počítače, a navíc ji musíte nosit samostatně nebo celkové tělo, které zabírá spoustu místa. S notebookem toto všechno najdete v jednom malém balení.

Velikost obrazovky si vyberete sami, stejně jako její rozlišení a úhlopříčku, kvalitní hudbu budete poslouchat ze zabudovaných reproduktorů, videokamera vás ve slušivém úhlu bude zabírat z horní části displeje notebooku a klávesnice je s notebookem samozřejmě spojená. A výhodou je, že můžete hrát, i když nebudete mít myš, protože se herní notebooky dobře ovládají i díky touchpadu. Dalo by se říct, že u herního notebooku jenom připojíte sluchátka s mikrofonem a můžete si užívat nerušené hraní.

Vnitřní dispozice herních notebooků

Kromě výkonnosti s RAM kolem 8 GB, důležitou roli hraje také grafika. Moderní hry jsou velmi náročné a ne každý notebook si s nimi poradí. Pokud ale nebudete šetřit a investujete do kvalitního herního notebooku s vymazlenou grafickou kartou, ať už si pustíte cokoliv, pojede vám to bez sekání a dlouhého načítání. Což je při boji s nepřítelem ve hře dosti zásadní. Podobně vám budou fungovat také hry hrané online, protože wi-fi připojení herních notebooků je rychlé a stabilní.

O to se postará Killer DoubleShot Pro, který se postará o vaše klidné hraní bez přerušování. Všechno posílá přes nejrychlejší rozhraní a automaticky vyhledá také nejrychlejší připojení na internet. Hra vám nebude vypadávat a vše se bude plynule načítat do těch nejmenších detailů. Sdílet informace o svém hraní a obrázky přímo z „akce“ můžete jak online, tak přes bluetooth se svými kamarády i rodinou. Hry se vám pohodně vejdou na herní notebook, který disponuje velkým místem, na druhou stranu, pokud potřebujete další místo, snadno si ho připojíte přes několik USB portů, které jsou základní výbavou.

TOPlist
TOPlist