Nejlepší mini notebook

Praktický malý notebook, to je ta pravá energie, sbalená na cesty. Vydrží dlouho na jedno nabití, takže na něm můžete pracovat nebo hrát hry do sytosti. Pro svou velikost se notebook o velikosti 13 palců dá vzít naprosto kamkoliv s sebou, navíc vám v zavazadle nezabere příliš mnoho místa. Snadno se s ním manipuluje a přitom je jeho výkon obdivuhodný. Jeho schopnosti jsou na nejvyšší možné úrovni, a když si navíc koupíte notebook s třináctipalcovou obrazovkou od známé společnosti jako je LG, Lenovo, Asus, Acer, Dell a další, můžete se spolehnout, že dostanete to nejlepší.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Procesor
Intel Core i5 
Intel Core i5 
Intel Celeron M 
Intel Core i3 
Intel Core i5 
Intel Core i5 
Intel Celeron M 
Frekvence procesoru
1.8 
2.3 
1.1 
2.4 
2.3 
1.6 
1.1 
Počet jader procesoru
Paměť RAM
Typ operační paměti
LPDDR3 
DDR3 
DDR3 
DDR4 
LPDDR3 
DDR3 
DDR3L 
Úhlopříčka displeje
13.3 "
13.3 "
11.6 "
13.3 "
13.3 "
13.3 "
13.3 "
Rozlišení displeje
1440 x 900 
2560 x 1600 
1366 x 768 
1920 x 1080 
2560 x 1600 
2560 x 1600 
1920 x 1080 
Dotykový displej
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Grafická karta
Intel HD Graphics 6000 
Intel Iris Plus Graphics 640 
Intel HD Graphics 500 
Intel HD Graphics 620 
Intel Iris Plus Graphics 640 
Intel UHD Graphics 617 
Intel HD Graphics 500 
Grafická paměť
0.375 GB
2 GB
 
 
2 GB
 
 
Velikost pevného disku
128 GB
128 GB
32 GB
128 GB
256 GB
128 GB
32 GB
SSD
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ano 
ne 
WiFi
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Bluetooth
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Počet USB portů
HDMI
ne 
ne 
ano 
ano 
ne 
ne 
ano 
Hmotnost
1.35 kg
1.37 kg
0.98 kg
1.4 kg
1.37 kg
1.25 kg
1.3 kg
Výdrž baterie
12 hod
10 hod
10 hod
10 hod
10 hod
12 hod
8 hod
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 19 hlasy, průměrně 4.1 z 5

Používáte notebook každý den, neustále ho nosíte sem a tam, přičemž pro jeho váhu vás už bolí doslova celý člověk? Tak si pořiďte mini notebook, se kterým se vám bude pracovat mnohem pohodlněji. Mini notebooky jsou stejně výkonné jako jejich velcí bráškové, jejich jediným rozdílem je malá velikost. Kromě nesporné úspory místa například v tašce nebo kabelce, se vám bude lehce přenášet i pro svou lehkost a tenkost, pro niž některé modely bývají nazývané ultra-přenosnými.

Mini notebooky vypadají velmi elegantně a neustále se udržují v perfektní kondici, aby vám mohli sloužit do posledního dechu. A to bez funění a hluku. Zatímco klasické modely mají totiž nevzhledné větrací otvory, které se zanášejí a během ochlazování funí jak při maratonu, na trhu najdete i mini notebooky s inovativním vzhledem, které takové díry v designu nemají. A přesto váš notebook poběží jako na drátkách, aniž by se přehříval nebo dělal neplechu. Pokud tedy dennodenně potřebujete pro svou práci notebook, nahraďte svůj notebook velikosti menší televize, za malý a praktický model, který bude pracovat stejně tak efektivně a poslušně.

Pro muže i pro ženy

Mini notebooky jsou vhodné pro každého, mají stylový design, který osloví muže i ženy každého věku. Rozlišovací může být také barva, kromě klasické černé totiž můžete zvolit i elegantní bílou nebo třeba červenou, růžovou, modrou, zelenou, jednoduše jaká vás jenom napadne. Práce na takovém „veselém“ notebooku, který je příjemný už jenom svou velikostí, potom půjde jedna radost. Ovládání u mini notebooků je jednoduché, takže si s ním poradí i děti a důchodci.

Samozřejmostí u mini notebooků je jejich menší displej, jehož velikost se jednotně pohybuje kolem 10 palců úhlopříčky obrazovky. I když se vám to může zdát málo, na pracovní vytížení během dne to bohatě stačí a přeci jen, když chcete mini notebook, musíte s jeho minimalistickým provedením počítat. O to lépe se vám s ním bude pracovat, lehce si ho rozložíte na klíně například v jedoucím autobuse nebo vlaku, kde byste s velkým notebookem bojovali o každý milimetr místa. Při podobném boji oceníte také dlouhou výdrž baterie, která v některých případech dokonce překonává klasické notebooky. Na jedno nabití je totiž mini notebook schopen vydržet až 11 hodin aktivní činnosti, takže už se vám nikdy nestane, že by vám jen tak vyplivl během první přednášky nebo po prvních pěti minutách porady.

Výhody a nevýhody mini notebooků

Mini notebooky jsou mistři v úspoře místa, což oceníte nejen z důvodu, že je pohodlně unesete v kabelce, namísto toho, abyste museli tahat lodní kufr, ale také při práci s nimi. Když si potřebujete jenom psát poznámky ve škole, není nutné mít velký a těžký notebook, který by písmena řadil úplně stejným způsobem. Podobně v případě, že potřebujete být na dosah všemu a všem, s wi-fi připojením na internet, které je v mini noteboocích zabudované, se vám bude snadno surfovat.

Je jedno, jestli jste závislí na kontrolování Facebooku nebo očekáváte důležitý email, s mini notebookem budete stále v obraze a to bez dlouhého načítání a čekání. Jistou nevýhodou mini notebooků je, že pro jejich malé provedení se do nich nevešla mechanika. Na druhou stranu se ale dnes většina informací, programů a dalších záležitostí nosí na flešce, takže si vystačíte i s několika USB porty, které mini notebooky mají. Mnoho modelů se dnes navíc vyrábí s dotykovou obrazovkou, takže se vám bude všechno snadněji ovládat a reagovat na vaše příkazy. Bonusem u mini notebooků je čtečka karet. Je jedno, jestli si mini notebook chcete pořídit na hry nebo na práci či obojí najednou, je jisté, že volíte spolehlivého společníka, který vás ve vašich aktivitách podpoří.

 

TOPlist
TOPlist